ReleaseAnnounce045-lt

From Inkscape Wiki
Jump to navigation Jump to search

Inkscape išleidžia 0.45 versiją :: http://www.inkscape.org :: Piešk laisvai

Šiandien Inkscape bendruomenė išleidžia naujausią vektorinės grafikos kūrimo programinės įrangos versiją. Inkscape 0.45 versijoje įspūdingiausia naujovė - Gausso suliejimo SVG filtras, kurio kūrimą rėmė Google Summer of Code programa. Gausso suliejimo filtras suteikia galimybę švelniai ir natūraliai sulieti bet kuriuos Inkscape objektus, tarp jų - formas, tekstą bei vaizdus. Tai leidžia pritaikyti daugybę fotorealistinių efektų: reikiamos formos objekto atspindžius, ryškumo gylį (angl. depth of field), metamus šešėlius, švytėjimą ir kt. Be to, sulieti objektai gali būti naudojami kaip kaukės kitiems objektams.

Ši versija turi daugybę kitų naujų galimybių, senesnių įrankių pagerinimų ir klaidų ištaisymų. Veiksmų istorijos dialogas leidžia peržiūrėti pakeitimų žurnalą bei atšaukti nenorimus veiksmus. Buvo pridėta daug naujų efektų įskiepių tokių kaip „Raštas ant kreivės“ ir spalvų efektai. Naujoji versija objektus daugeliu atvejų atvaizduoja 2-3% greičiau ir iki 5-10% greičiau, kuomet naudojama daug dalinai permatomų objektų ir/ar spindulinių perėjimų. Rodymo kokybė taip pat buvo pagerinta, nes neliko matomų spalvų ribų perėjimuose.

Parsisiųskite Linux, Windows bei Mac OS X skirtus paketus:

    http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=93438

Detalesnė informacija apie Inkscape 0.45 versiją:

    http://wiki.inkscape.org/wiki/index.php/Release_Notes

Bendruomenės atsiųsti ekranvaizdžiai:

    http://www.inkscape.org/screenshots/

Apie Inkscape

Inkscape yra atvirojo kodo piešimo įrankis, kuris naudoja W3C konsorciumo vektorinės grafikos formatą (SVG). Keletas SVG palaikomų funkcijų: pagrindinės formos, kreivės, tekstas, žymekliai, klonai, permatomumo keitimas, transformacijos, perėjimai bei grupavimas. Inkscape taip pat palaiko Creative Commons metaduomenis, mazgų redagavimą, sluoksnius, sudėtingas operacijas su kreivėmis, tekstą ant kreivės, teksto išdėstymą formoje bei SVG XML redagavimą. Ši programa gali importuoti EPS, PostScript bei daugelį taškinio vaizdo formatų, eksportuoti PNG, PS, PDF ir įvairius vektorinius formatus.

Pagrindinė Inkscape motyvacija yra suteikti Atvirojo Kodo bendruomenei XML, SVG, ir CSS2 piešimo įrankį, visiškai atitinkantį W3C standartus. Kitas Inkscape kūrėjų darbas yra esančio kodo vertimas iš C/Gtk į C++/Gtkmm, pabrėžiant paprasto branduolio privalumus, kai papildomos galimybės pridedamos naudojant įskiepių mechanizmą, ir palaikant paprastą, atvirą, bendruomeninį vystymo procesą.